Sivun ylälaita

Hydroscand mukana FinnMETKOilla

tiistaina 23. kesäkuuta 2026
Tervetuloa osastollamme FinnMETKO -halliin 366-368! Osastollamme pääset näkemään käytännössä testattuja ratkaisuja, keskustelemaan asiantuntijoidemme kanssa sekä hyödyntämään messujen aikana voimassa olevia erikoistarjouksia.


FinnMetko -messut on erinomainen tilaisuus tavata metsäalan ja kunnossapidon ammattilaisia, vaihtaa kokemuksia sekä tutustua alan uusimpiin ratkaisuihin. Tule käymään osastollamme FinnMETKO -hallissa 366-368 ja tutustu tuotteisiimme, jotka ovat suunniteltu vastaamaan vaativan työympäristön tarpeita.

Laadukkaat metsäkoneletkut
Metsäkoneletkumme ovat vakuttaneet käyttäjät vaativissa työolosuhteissa. Laatu ei perustu pelkkiin lupauksiin, vaan sekä laboratoriotestaukseen että käytännön kokemuksiin. Osastollamme pääset näkemään jopa 3500 tuntia palvelleita metsäkoneletkuja, jotka kertovat konkreettisesti tuotteidemme kestävyydestä ja luotettavuudesta.

Letkupalvelupaketti
Messujen ajan tarjoamme erikoishintaan kattavan letkupalvelupaketin. Paketti sisältää kaikki tarvittavat komponentit letkujen kokoonpanoon holkeista ja liittimistä aina puristimeen saakka. Kokonaisuus on suunniteltu tarjoamaan tehokas ja käytännöllinen ratkaisu niin korjaamoihin kuin kentällä tehtäviin huoltotöihin.

Korjaamotuotteet
Osastollamme on esillä myös korjaamoalan ammattilaisille suunnattuja laitteita ja tuotteita. Ratkaisut on valittu helpottamaan päivittäistä työskentelyä, parantamaan tehokkuutta sekä tuomaan varmuutta huolto- ja korjaustöihin. Asiantuntijamme esittelevät mielellään tuotteiden ominaisuuksia ja käyttökohteista sekä auttavat löytämään juuri omaan toimintaan sopivat ratkaisut.

Muut tuotteet
Esillä on myös laaja valikoima muita ammattilaisten tarvitsemia tuotteita, kuten liittimiä, pikaliittimiä, pyöriviä liittimiä, erilaisia lajitelmia, tarvikkeita, kemikaaleja sekä rasvoja. Tavoitteenamme on tarjota yhddeltä osastolta mahdollisimman kattava katsaus tuotteisiin, jotka helpottavat ammattilaisten arkea ja pitävät kaluston toimintakunnossa.

Onnenpyörä
Vierailun yhteydessä kannattaa myös pyöräyttää osastomme onnenpyörää. Palkintona huikeita Hydroscand -teemaisia tuotepalkintoja!

Lämpimästi tervetuloa messuosastollemme FinnMETKO -halliin, osasto 366-368!